Bazgrołkowe obserwacje przyrody… podczas bazgrołkowych obserwacji, dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania zjawiskami przyrodniczymi i fizycznymi spotykanymi w codziennym życiu.

TEMATY: obserwacje przyrodnicze, wiosna, kalendarz pogody

Tym razem bazgrołki zapraszają dzieci do prowadzenia różnego rodzaju obserwacji przyrodniczych. Każdy mały obserwator przyrody powinien założyć BAZGROŁKOWĄ KSIĘGĘ WIOSENNYCH OBSERWACJI PRZYRODY, która stanie się potwierdzenie wykonywanych zadań. Poniżej znajdziecie pliki do darmowego pobrania ze stroną tytułową bazgrołkowej księgi oraz wierszem zapraszającym dzieci do wspólnej zabawy.

ZASADY MAŁEGO OBSERWATORA PRZYRODY

Ważne, aby przed przystąpieniem do obserwacji ustalić z dziećmi pewne zasady. Ja moim dzieciom nie zabraniam się pobrudzić oraz pozwalam im na dotykanie różnych stworzeń, ale muszą pamiętać o tym, że nie mogą ich krzywdzić, a po zabawie koniecznie muszą umyć ręce!

Przykładowe zasady:

  1. Oglądam i wącham, ale nie zrywam!
  2. Dotykam, ale nie krzywdzę żyjących stworzeń!
  3. Podczas obserwacji nie oddalam się od dorosłych!
  4. Nie biorę niczego do buzi!
  5. Po zabawie myję ręce!

ZADANIA DLA MAŁYCH OBSERWATORÓW:

Zadaniem dzieci jest opracowanie swojej BAZGROŁKOWEJ KSIĘGI WIOSENNYCH OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH. Pomogą w tym przygotowane zadania i karty, które można uzupełniać razem z dziećmi.

ZADANIE 1: Zadaniem dzieci jest dopasowanie podpisów do wiosennych kwiatów, oraz pokolorowanie kredek na kolor kwiatka. Opis zadania podany na ostatniej stronie (plik z zadaniem do pobrania poniżej).

ZADANIE 2: Zadaniem dzieci jest dopasowanie podpisów do owadów i innych robaków. Opis zadania podany na ostatniej stronie (plik z zadaniem do pobrania poniżej).

ZADANIE 3: Samodzielna obserwacja przyrody przez dzieci. Dokładny opis prowadzenia kart obserwacji został podany na ostatniej stronie (plik z zadaniem do pobrania poniżej).

ZADANIE 4: Dzienniczek pogody. Dzieci na przygotowanej karcie zaznaczają pogodę oraz temperaturę w danym dniu (kolorują szablon termometru na czerwono gdy było ciepło lub na niebiesko gdy było zimno). W miejscu pogody zadaniem dzieci jest narysowanie odpowiedniego symbolu np. słońce, gdy było słonecznie w danym dniu, chmury, gdy było pochmurnie itd. Można również skorzystać z wycinanki zawierającej symbole pogody.

ZADANIE 5: wiosenne zagadki słowno – obrazkowe, gdzie zadaniem dzieci jest narysować odpowiedzi w wyznaczonym miejscu oraz karty pracy.

Po wykonaniu wszystkich zadań zamieszczonych w bazgrołkowej księdze, możecie wręczyć dzieciom pamiątkowe DYPLOMY! Powodzenia!

PLIKI DO POBRANIA:

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ważne

Właścicielem serwisu bazgrolki.info jest
przedszkolankowo.pl strona z materiałami
dydaktycznymi dla nauczycieli.

WSPÓŁPRACA

          

Copyright 2020 © bazgrolki.info Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?