Jeżeli szukacie ciekawych projektów opracowanych z myślą o młodszych i starszych przedszkolakach to zachęcamy do zapoznania się z bazgrołkowymi projektami.

Przedszkolne Wyzwania Bazgrołków to seria ogólnopolskich projektów działań edukacyjnych, do których możecie dołączyć wraz z przedszkolakami! Dlatego nie traćcie czasu i wspólnie podejmijcie bazgrołkowe wyzwania! To WY – NAUCZYCIELE – decydujecie, który projekt wybierzecie w danym roku szklonym. Jak przystąpić do wybranego przez Was projektu? To proste! Zapoznajcie się z regulaminem i zasadami projektu, prześlijcie ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA zawierający chęć udziału, a po wykonaniu wszystkich zadań prześlijcie raport z realizacji, aby otrzymać CERTYFIKAT. Poniżej znajdziecie propozycję bazgrołkowych projektów.

PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW

matematyczne zmagania bazgrołków

Matematyka w zabawie, to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki. Wystarczy od najmłodszych lat uczyć dziecka myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej, aby pokazać mu, że matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawą.

Zobacz więcej

PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW

w świecie bazgrołkowych emocji

Nie ma dobry, czy złych emocji… stanowią one nieodłącznym elementem naszego życia. Celem projektu jest uświadomienie dzieciom ich własnych emocji, umiejętność radzenia sobie z nimi, a także zdolność dostrzegania emocji u innych ludzi oraz rozwijania pozytywnych relacji społecznych.

Zobacz więcej

PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW

bazgrołkowe zabawy badawcze

Zabawa badawcza, podobnie jak inne rodzaje zabaw, jest sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka. Dziecko, które podejmuje zabawę badawczą, w trakcie działania myśli, poznaje cechy, właściwości i funkcje przedmiotów, różne zjawiska, a także rozmaite zależności przyczynowo-skutkowe między badanymi przez siebie przedmiotami i zjawiskami. Kierując się naturalną potrzebą ciekawości dąży do poznania świata.

Zobacz więcej

PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW

bazgrołkowy kalendarz

Typowe i nietypowe święta to doskonała okazja do przeprowadzenia zajęć na dany temat. Ilość nadzwyczajnych okazji, których obchody możemy zorganizować w przedszkolu przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Które z nich wybrać? Niezależnie od tego , na które dni się zdecydujemy ich realizacja, w ciekawy i nietypowy sposób pozwoli zrealizować założenia opisane w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Zobacz więcej

PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW

technologiczny świat Baztechusia

W dzisiejszych czasach spotykamy się ze sprzecznymi poglądami, które z jednej strony uznają technologię za poważne zagrożenie dla rozwoju dzieci. Z drugiej istnieje społeczny nacisk, aby upowszechniać korzystanie z TIK. Przy czym warto zaznaczyć, że to nie narzędzia szkodzą, ale ich niewłaściwe używanie. Dlatego tak ważne jest przekazanie dzieciom zasad właściwego korzystania z nowinek technologicznych, tak by nie zakłócić ich relacji z drugim człowiekiem. Wykorzystanie nowych technologii w pracy z dziećmi przedszkolnymi ma na celu przygotowanie małych użytkowników do umiejętnego stosowania TIK oraz wspierania ich ogólnego rozwoju.

Zobacz więcej

Projekty Objęte Patronatem

          

Ważne

Właścicielem serwisu bazgrolki.info jest
przedszkolankowo.pl strona z materiałami
dydaktycznymi dla nauczycieli.

WSPÓŁPRACA

          

Copyright 2020 © bazgrolki.info Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?